Twaalf inwoners ontvangen een Koninklijk lintje in Nissewaard

Burgemeester Foort van Oosten reikte namens de koning op vrijdag 25 april 12 lintjes uit. Dit gebeurt in Theater de Stoep in Spijkenisse van 10.00 uur tot 12.00 uur tijdens de Lintjesregen. Eén inwoner uit Nissewaard ontvangt daarnaast een lintje in Voorne aan Zee.

Burgemeester Foort van Oosten is ontzettend trots op al deze vrijwilligers uit Nissewaard en roept iedereen op om vrijwilligers aan te melden voor een lintje: “Onze samenleving kan niet zonder vrijwilligers. Mensen die het vanzelfsprekend vinden wat zij doen. Het is goed om juist die inzet te waarderen en te belonen. Denk daarom eens na over een vrijwilliger die u kent en die misschien ook wel een lintje verdient.”

Voor het eerst kreeg de Lintjesregen dit jaar een landelijk thema mee: ‘Nederland verdient een lintje!’ Nederland is namelijk Europees kampioen vrijwilligerswerk. Daarom zegt een lintje méér dan alleen iets over individuele inzet en toewijding – die op zich al bijzonder is. Elk lintje vertelt een klein verhaal over Nederland. Over een maatschappij waarin mensen voor elkaar klaarstaan, waar menelkaars inzet waarderen en het goede in de ander zien. Van Nederlanders, voor Nederlanders

Elke voordracht komt vanuit de samenleving. Iedereen kan elkaar namelijk voordragen. Lintjes zijn ván Nederlanders, vóór Nederlanders.

Voor de lintjesregen van 2026 kan je tot 1 juni 2025 een aanvraag doen. Informatie daarover is te vinden op de website van de gemeente.

In alfabetische volgorde: 

1. Mevrouw Van Assendelft-Verwaal​Lid in de orde van Oranje Nassau​

2. Mevrouw Bakker-Brouwer​​Lid in de orde van Oranje Nassau​

3. De heer Boog​​Lid in de orde van Oranje Nassau​

4. Mevrouw Buchly-Kopmeiners​​Lid in de orde van Oranje Nassau​

5. De heer Deutz​Lid in de orde van Oranje Nassau​

6. De heer Van Duin​Lid in de orde van Oranje Nassau​

7. De heer Van Es​Lid in de orde van Oranje Nassau

8. Loes Houtman (uit Rotterdam)​Lid in de orde van Oranje Nassau​

9. Mevrouw Neeleman-Vogels​Lid in de orde van Oranje Nassau​

10. Mevrouw Schouten-Advokaat​Lid in de orde van Oranje Nassau​

11. De heer Sintmaartensdijk​Lid in de orde van Oranje Nassau​

12. Mevrouw Van ‘t Verlaat-van Houten​Lid in de orde van Oranje Nassau

Uitreiking in Voorne aan Zee

13. De heer Hekkert​Lid in de orde van Oranje Nassau​​

Mevrouw Van Assendelft-Verwaal

Geboortedatum: 2 maart 1943 te Rotterdam
(KO is aangevraagd door: de heer Griffioen, secretaris van Bridgeclub Spijkenisse) 

LON

Beste mevrouw Van Assendelft,

• Sinds 2006 bent u heel actief bij de Bridgeclub Spijkenisse. 

U bent lid van de technische commissie en u verzorgt iedere week op dinsdagmiddag de wedstrijdleiding van het speelmoment. 
Daarnaast bent u ook verantwoordelijk voor de technische leiding van de wedstrijden. Om dit te mogen doen heeft u een aantal jaren geleden 2 cursussen gevolgd van de Nederlandse Bridge Bond voor wedstrijdleider A en B.

Ook zorgt u ervoor dat er een indeling wordt gemaakt voorafgaand aan het speelmoment. Als blijkt dat iemand geen spelpartner heeft, dan benadert u voor diegene andere personen.

Daarnaast verzorgt u ook de zomeravond-drive’s. U maakt voor deze avonden de indeling van de medewerkers en treedt op als wedstrijdleider.

Naast dit allemaal houdt u zich ook bezig met de lief en leed onder de leden van bridgeclub Spijkenisse en indien nodig verzorgt u attenties.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!

Mevrouw Bakker-Brouwer

Geboortedatum: 14 januari 1966 te Rotterdam
(KO is aangevraagd door de heer Bakker, haar echtgenoot)

LON


Beste mevrouw Bakker,

• Sinds 2000 bent u lid van het Gemengd Koor Spijkenisse. U was vanaf dat moment al actief in de muziekcommissie. 

In 2009 bent u de penningmeester geworden binnen het bestuur van het Gemengd Koor Spijkenisse.

Daarnaast bent u ook heel actief als het gaat om het verzorgen van attenties en bloemen bij lief en leed van de koorleden, het bijhouden van de sociale media, het maken van de posters voor de concerten en heeft u zitting in de evenementencommissie die feestjes en reisjes organiseert.

Op repetitieavonden bent u altijd als eerste aanwezig en u zorgt dan voor koffie en thee voor alle koorleden. Ook maakt u voor alle koorleden handzame boekjes waar alle koormuziek instaat.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!

De heer Boog

Geboortedatum: 5 augustus 1959 te Rotterdam

(KO is aangevraagd door Arie de Snaijer, bestuurslid tennisvereniging Bernissepark)
LON

Beste meneer Boog,

• Van 1988 tot 1995 bent u penningmeester geweest van speeltuinvereniging De Vlielander in Zuidland. 
U heeft destijds het penningmeesterschap en daarmee de financiële administratie van de speeltuinvereniging goed vormgegeven.

• Sinds 1989 bent u penningmeester bij tennisvereniging Bernissepark. U zorgt voor een goede financiële administratie met ieder jaar een goede begroting. Naast het penningmeesterschap heeft u ook zitting genomen in diverse ondersteunende commissies:

– In 1994 zitting in de bouwcommissie voor de bouw van het nieuwe clubhuis

– In 1997 zitting in de projectgroep “uitbreiding park”

– In 2021, 2022 en 2023 in de projectgroep t.b.v. de fusie tot tennisvereniging Bernissepark.

In deze ondersteunende commissies heeft u vanuit het financiële belang alles netjes bijgehouden, geregistreerd en geregeld. Door de goede financiële administratie was het zelfs mogelijk dat na de fusie er in 2 padelbanen kon worden geïnvesteerd.

• Vanaf 2007 bent u penningmeester binnen de Rooms Katholieke Gemeenschap in Zuidland. 
U verzorgt de financiële administratie, u verricht betalingen en overboekingen, adviseert het bestuur bij verschillende aankopen en u verantwoordt en verzorgt de jaarrekening.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!

Mevrouw Buchly-Kopmeiners

Geboortedatum: 6 juli 1956 te ‘s-Gravenhage
(KO is aangevraagd door Carola Buchly, haar dochter)

(LON)


Beste mevrouw Buchly,

• Vanaf 2004 bent u actief binnen de Felicitaskerk in Spijkenisse. 
U bent lector in de zondagsviering. U bereidt diensten en lezingen voor en u heeft veel contact met zieken of nabestaanden van overledenen om alles zo goed mogelijk voor te bereiden.

Daarnaast leidt u ook nieuwe lectoren op. Elke donderdagavond is er een vergadering van de lectoren.


Voor de zondagsvieringen verzorgt u samen met een aantal collega vrijwilligers van de bloemengroep de bloemen tijdens de zondagsviering en de doopvieringen. 
U zorgt ervoor dat de bloemen worden opgehaald en in de kerk worden neergezet.


Iedere maand organiseert u de doopvieringen en zorgt u voor de begeleiding van de ouders. U maakt afspraken met de ouders van de dopelingen voor introductie en uitleg van een doop en verzorgt alles eromheen inclusief alle administratie.

• Van 2011 tot 2023 bent u als vrijwilliger actief geweest op katholieke basisschool De Klinker. U gaf ondersteuning aan kinderen die extra hulp nodig hadden met lezen en/of rekenen. U was 3x per week op school aanwezig en ging dan met leerlingen die dit nodig hadden extra oefenen met de lesstof.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!

De heer Deutz

Geboortedatum: 1 mei 1984 te Rotterdam
(KO is aangevraagd door Linda Deutz, zijn zus) 

LON

Beste meneer Deutz,

• Sinds 1997 bent u actief voor diverse lokale en regionale omroepverbanden.

• U bent van 1997-2000, tijdens uw schoolperiode begonnen als Technicus bij leerlingenvereniging o.s.g. De Ring van Putten.

Tijdens schoolfeesten, filmavonden, kerstbal en musicals, etc. heeft u de verzorging van het licht en geluid gedaan. Hier hoorde ook het op-en afbouwwerk bij.

• Van 1997-2004 was u actief als radiotechnicus voor de lokale omroepstichting in Spijkenisse (genaamd LOS). U was de vaste radiotechnicus voor het wekelijks programma ‘Lucette’s Evergreens’. Ook viel u, indien nodig, in bij andere radioprogramma’s. Als radiotechnicus hield u zich bezig met het live verslag leggen van sportprogramma’s, het onderhouden van contact en in het inbrengen van rapportages. 

• Van 1998-2014 was u de vaste radiotechnicus van Radio Tokèh.

Vanaf 2004 bent u naast het werk als radiotechnicus, ook deel uit gaan maken van de redactie van het programma en meer voorbereidend werk gaan uitvoeren, zoals het regelen van gasten in het programma. Ook het beheer en de ontwikkeling van de website van Radio Tokèh (en later De Tokèh Roept) bent u gaan doen.
Vanaf 2012-2016 bent u voor stichting Kota Paku, via Radio Tokèh de techniek van licht en geluid gaan verzorgen voor de Kumpulans bijeenkomsten en andere activiteiten.  Daarnaast neemt stichting Kota Paku ook deel aan door de gemeente Nissewaard georganiseerde evenementen, zoals de Open Monumentendag, waar u als technicus aan meewerkte. Naast deze activiteiten heeft u ook een website en Facebooksite voor stichtingKota Paku opgezet en beheerd.

• In 2009 bent u actief geweest als fotograaf en verslaglegger van VPinfo. 

• Van 2010-2013 verzorgde u één dag in de week als radiotechnicus de techniek bij de live-uitzendingen van Radio Erasmus. 
In 2013 is Radio Erasmus gefuseerd met Albrandswaard FM tot RTV Albrandswaard. 
U bent vanaf dat moment diverse werkzaamheden en activiteiten voor RTV Albrandswaard uit gaan voeren. Dit heeft u tot 2018 gedaan. 

• Van 2011-2018 heeft u de websites van Radio 024 en Regio 024 verder ontwikkeld en beheerd. Daarnaast heeft u wekelijks technische en redactionele ondersteuning gegeven aan live radioprogramma’s. Tijdens de vierdaagse zond Radio 024, als evenementenzender, ook ‘in de ether’ uit in de Nijmeegse regio.

• Vanaf 2017 bent u actief bij Roparunradio als radiotechnicus, regisseur, producent en redacteur. 

• Sinds 2018 maakt u voor Exxact Barendrecht het wekelijkse programma Feel Good Friday. Bij diverse evenementen verzorgt u de communicatie met de organisatoren van het evenement, de inzet van vrijwilligers van Exxact en de technische ondersteuning om uitzending en live verslagen mogelijk te maken. 

Van 2018 – 2022 bent u lid van het managementteam van Exxact geweest. 
Van augustus 2018 tot juli 2020 was u programmaleider, waarbij u verantwoordelijk was voor de programmering en de roosters van de vrijwilligers. 
Direct aansluitend bent u tot maart 2022 station manager geweest. U was verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken binnen de gehele omroep en verzorgde hij de algehele coördinatie van het managementteam.

• Van 2019-2024 bent u actief geweest voor het radioprogramma Zaterdagmiddag LIVE. 

• En naast dit alles verzorgt u sinds 2019 ook nog twee keer per jaar het licht en geluid bij de voorstellingen van Toneelvereniging Barendrecht. Voorafgaand aan deze voorstellingen bent u bij de laatste repetitie aanwezig om alle effecten op de wensen van de toneelgroep af te stemmen en hen daarmee te laten oefenen. Ook helpt u mee met de opbouw- en opruimwerkzaamheden rond de voorstelling.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!

De heer Van Duin

Geboortedatum: 11 februari 1952 te Rotterdam
(KO is aangevraagd door Ilse van Duin, zijn dochter) 

LON

Beste meneer Van Duin,

• U zet zicht al sinds 1994 in als jeugdwerker binnen de protestantse wijkgemeente De Dorsvloer.
U bent een luisterend oor voor met name jongeren tussen de 12 t/m 17 jaar. 
Daarnaast bent u ook erg actief voor de jeugd als het gaat om het onderwijsprogramma en de jeugd een plaats te geven in de diensten. 
U organiseerde o.a. jeugdmusicals. Uiteindelijk is hier een theatergroep uit voortgekomen genaamd ‘Ongeregeld’.

Parallel aan de kerkdienst op zondagochtend, organiseert u korte vieringen voor de jeugd.

Daarnaast houdt u zich op dit moment ook nog bezig met het opstellen van de roosters per dienst en de invulling van de verschillende taken zoals het maken en kopiëren van liturgieën voor erediensten, rouw-of trouwdiensten, het maken van beamerpresentaties en het vormgeven van decors voor één van de vele bijzondere diensten.

• Sinds 2005 bezoekt u maandelijks jonge gedetineerden die verblijven in jeugdgevangenis De Hartelborgt. Sinds enkele jaren bent u coördinator van de bezoekersgroep. Daarnaast bent u actief als surveillant tijdens de examens die in De Hartelborgt jaarlijks plaatsvinden.

• En sinds 2014 bent u actief binnen het hospice De Waterlelie. U bent twee keer per week aanwezig in het Hospice. U kookt voor de bewoners en familieleden. Daarnaast werkt u ook nieuwe collega’s in. U heeft met nog een aantal vrijwilligers een Waterlelie koor opgericht en twee keer per jaar is dit koor aanwezig tijdens de herdenkingsbijeenkomsten die voor familieleden wordt georganiseerd.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!

De heer Van Es

Geboortedatum: 18 maart 1945 te Maassluis
(KO is aangevraagd door Ieke Dusseljee, bestuurslid stichting Fluisterboot Voorne-Putten) 

LON

Beste meneer Van Es,

• Sinds 1999 bent u schipper op de Fluisterboot en daarnaast inzetbaar voor allerlei hand-en spandiensten, zoals het onderhouden en schoonmaken en het op het droge brengen van de boot. Daarnaast bent u ook zeer actief bij het organiseren van activiteiten. Als de afdeling planning de inroostering van de schippers niet rond krijgt, kunnen zij u altijd bellen en u neemt dan de vaartocht over.

• Op 15 september 2003 heeft u formeel Kiwanis club Spijkenisse opgericht. U heeft leden geworven en de structuur van de club opgezet. Daarnaast zette u zich in voor het organiseren van evenementen. U heeft dit tot 2006 gedaan.

• Vanaf 2007 bent u actief binnen de Nederlandse Bijenvereniging afdeling Voorne en Putten. U bezoekt bijenmarkten en vergaderingen en u heeft tot aan de Coronatijd verschillende lezingen gegeven. Op dit moment bent u nog intensief bezig met imker werkzaamheden in de polder en op de wijngaard.

• Van 2009-2013 bent u actief geweest binnen de Oranjevereniging Hekelingen.

• Vanaf 2010 bent u binnen de Protestantse gemeente Hekelingen-Maaswijk actief als gastheer. Daarnaast zorgt u ook voor de verspreiding van het kerkblad en bent ubetrokken als vrijwilliger bij alle technische activiteiten en klussen voor de kerk in Hekelingen. Tijdens feestdagen en bijzondere dagen zorgt u voor het hijsen van de vlag.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd! 

Mevrouw Houtman (woonachtig in Hoogvliet-Rotterdam)

Geboortedatum: 11 april 1948 te Gouda
(KO is aangevraagd door de heer Bakker, lid Gemengd Koor Spijkenisse) 

LON

Beste mevrouw Houtman, 

• U bent sinds 2009 als secretaris verbonden aan het Gemengd Koor Spijkenisse. 
Naast het bijwonen en notuleren van vergaderingen bent u medeorganisator van evenementen, optredens en concerten zoals de voor- en najaarsconcerten, het tweejaarlijkse Kerstconcert, de jaarlijkse Meezingdag Spijkenisse en de inzet van het koor bij o.a. 4-meiherdenkingen en diverse festivals. 

Verder onderhoudt u het muzikale netwerk van koororganisaties en muzikanten.

Daarnaast besteedt u een groot deel van uw tijd aan het welzijn van de leden. Zo bezoekt u zieke leden, biedt hen een luisterend oor en bent u verantwoordelijk voor de lief-en-leedcorrespondentie. 

U bent woonachtig in de gemeente Rotterdam, maar gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, mag ik u vandaag met toestemming van de burgemeester van de gemeente Rotterdam vertellen dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. 

Van harte gefeliciteerd! 

Mevrouw Neeleman-Vogels

Geboortedatum: 29 augustus 1949 te Rotterdam

(KO is aangevraagd door Pieter Verwijs, Bestuurslid afdeling Drie Polders nationale vereniging de Zonnebloem)

LON

Beste mevrouw Neeleman,

• U heeft vanaf 1984 diverse functies binnen voetbalvereniging Zuidland vervult. 
U bent onder andere secretaris geweest en oprichtster van het allereerste dameselftal van voetbalvereniging Zuidland. Daarnaast zorgde u ook jarenlang voor de poortbrieven en was u een vertrouwd gezicht in het kassahok. Op dit moment bent u nog actief als lid van de lief en leed commissie en ontvangt u tijdens wedstrijden de gasten in de bestuurskamer.

• Van 2003-2016 bent u bestuurslid bij de Vrouwen van nu afdeling Zuidland geweest. Eerst als secretaris en later als voorzitter. U hield het bestuur actief en zorgde dat alles op rolletjes verliep. U vertegenwoordigde de Vrouwen van nu uitstekend.

• Sinds 2004 bent u actief binnen de nationale vereniging de Zonnebloem. 
U heeft diverse bestuursfuncties vervuld. Van 2004 tot 2019 bent u voorzitter van een aantal afdelingen geweest. In 2006 bent u actief geweest als bestuurslid communicatie en in 2008 was u bestuurslid bezoekwerk. Ook heeft u de rol van bestuurslid vakanties, tweede penningmeester en kascommissie bekleed.

Op dit moment bent u actief als secretaris van de afdeling Spijkenisse en De Drie Polders. Daarnaast bent u ook als afdelingsvrijwilligster actief. U gaat eens in de zoveel tijd langs bij een gast van de Zonnebloem voor een praatje of een kopje koffie of om samen iets leuks te gaan doen.

• In maart 2023 heeft u ouderencafé Drenkwaardje opgezet in de sporthal Drenkwaard in Zuidland. Dit ouderencafé is speciaal voor 55+ers die hier op woensdagmiddag terecht kunnen voor een gezellig samenzijn, een potje biljart of een ander spelletje.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd! 

Mevrouw Schouten-Advokaat

Geboortedatum: 22 mei 1953 te Ridderkerk

(KO is aangevraagd door Koos Bakker, lid Gemengd Koor Spijkenisse )  

LON

Beste mevrouw Schouten,

• Sinds 2009 bent u voorzitter van het Gemengd Koor Spijkenisse. 
U vergadert maandelijks met het bestuur en de dirigent om de muziek en de gang van zaken te bespreken. 

Ook bent u contactpersoon van de muziekcommissie die met voorstellen komt voor het repertoire van het Gemengd Koor Spijkenisse. 

U bezoekt concertlocaties en u onderhoudt contact met andere koren en diverse organisaties.


Daarnaast onderhoudt u samen met de andere bestuursleden het contact met koorleden bij ziekte en overlijden.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd! 

De heer Sintmaartensdijk

Geboortedatum: 21 november 1950 te Oud-Beijerland

(KO is aangevraagd door Francien van Dongen, kennis van de heer Sintmaartensdijk)  

LON

Beste meneer Sintmaartensdijk,

• U helpt graag mensen die wat extra hulp kunnen gebruiken. Zo helpt u een alleenstaande dame op leeftijd. U doet voor haar boodschappen, schoffelt haar tuin en plant nieuwe plantjes.

Ook begeleidt u buren naar het ziekenhuis en bied u hulp aan waar nodig.

Daarnaast bent u vanaf 2017 heel betrokken bij een Iraans gezin dat is komen wonen in Heenvliet. U ondersteunt het gezin met praktische zaken zoals het schrijven van brieven, bankzaken, administratie, doktersbezoeken en schoolzaken.

• Vanaf 1983 bent u vanuit de Protestantse gemeente Tweestromenland betrokken bij de organisatie van de rommelmarkt in Heenvliet. 
U verzorgt met name de meubelverkoop. De dag voor de rommelmarkt bent u heel de dag bezig om alle te verkopen spullen naar het terrein te brengen. Op de dag van de rommelmarkt bent u al vroeg aanwezig om alle meubelen netjes te rangschikken en de meubelen te verkopen.

• Vanaf 1992 bent u vanuit de Protestantse gemeente Tweestromenland commissielid en beheerder van het verenigingsgebouw het Trefpunt. 
U zorgt voor de dagelijkse exploitatie van het verenigingsgebouw het Trefpunt. 
Dit houdt in: dat u aanspreekpunt bent m.b.t. de verhuur, uitvaarten, feestelijkheden en kerkelijke activiteiten. 
U zorgt voor het onderhoud, reparaties, schoonhouden van het gebouw en het instellen van verwarming etc.

• U bent sinds september 2008 koster in de Sint-Maartenskerk in Heenvliet. U bent verantwoordelijk voor de schoonmaak en alles rondom het houden van een kerkdienst. Daarnaast houdt u zich bezig met het klein onderhoud, tuinonderhoud rond de kerk en het verenigingsgebouw het Trefpunt. 
Ook zorgt u dat de liedborden gevuld zijn met de nummers van die week en maakt u opnames van de kerkdienst. 
Naast de zondagse eredienst bent u ook actief als koster tijdens begrafenissen en trouwdiensten. 

Voor het kerkblad zorgt u ervoor dat de wekelijkse bloemengroet van alle dorpen worden verzameld.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd! 

Mevrouw Van ‘t Verlaat-van Houten

Geboortedatum: 27 december 1947 te Rotterdam

(KO is aangevraagd door Marion Warmerdam, haar dochter)  

LON

Beste mevrouw Van ‘t Verlaat,

• U bent van 1990-1998 politiek actief geweest binnen de politieke partij D66. U heeft verschillende rollen vervuld. 

• Vanaf 2006 tot 2023 bent u vanaf het eerste moment vrijwilligster binnen het hospice De Waterlelie geweest. U heeft destijds met de vrijwilligers de invulling van het hospice vormgegeven. U was er 2 keer per week, ook met feestdagen. In het hospice kookte uvoor de bewoners en de familie, en was u een luisterend oor voor de bewoners en de familie. Daarnaast verrichtte u ook simpele verpleegkundige handelingen.

• In 2010 bent u gestart als vrijwilliger bij de Zonnebloem binnen het bestuur van de regio Voorne Rozenburg. U was secretaris van de afdeling en verzorgde o.a. de nieuwsbrieven en communicatie. U heeft meegewerkt aan het fuseren van de afdeling Voorne Rozenburg en Bernisse. Dit heeft geleid tot de afdeling Regio Voorne-Putten-Rozenburg. Daarna heeft u zich ingezet om wederom een fusie aan te gaan. Dit heeft geleid tot een nog grotere regio, De Vijf Eilanden. Tijdens de fusies bent u actief gebleven in uw functie als secretaris.

Daarnaast heeft u zich ook ingezet tijdens de Regio vakantieweken en was u altijd beschikbaar om te helpen bij daagjes uit.

Gezien uw bijzondere verdiensten gedurende een groot aantal jaren en de uitstraling daarvan binnen de gemeente Nissewaard, kan ik u melden dat u wordt benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Van harte gefeliciteerd!